Madryt - przewodnik

O MADRYCIE

Historia
Demografia
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Gastronomia
Święta i Fiesty
Koszty Życia
Pogoda

PODRÓŻ DO MADRYTU

Tanie loty
Porty lotnicze
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony
Karty rabatowe

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Restauracje
Kawiarnie
Nocne Życie
Geje w Madrycie
Zakupy

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

MADRYT EBOOK

Koleje i dworce kolejowe w MadrycieKoleje są jednym z najwygodniejszych i najszybszych form transportu w Madrycie. Są doskonale zorganizowane: pociągi kursują często, a ich trasy prowadzą do najbardziej odległych zakątków kraju oraz innych miast na świecie. Tak jak i w całej Hiszpanii, także i w jej stolicy, koleje zarządzane są przez państwowy koncern kolejowy RENFE.

Sieć kolejowa Madrytu obejmuje połączenia:

podmiejskie, tzw. Cercanías, liczące 9 linii kolejowych: C1-C10 (bez C6) i zapewniające dostęp do najbliższych okolic miasta,

regionalne - łączące stolicę z innymi częściami kraju,

międzynarodowe - docierające do miast zlokalizowanych na terenie sąsiednich państw.

Od niedawna funkcjonuje również sieć szybkiej kolei, tzw. AVE, oferująca bardzo szybkie połączenie pomiędzy Madrytem a Barceloną i Sewillą.

Na terenie miasta zlokalizowanych jest kilka dworców kolejowych. Najważniejsze z nich to: Atocha i Chamartín. Obie reallizują połączenia zarówno lokalne, jak i międzynarodowe. Są także przystosowane do obsługi szybkiej kolei AVE. Dworzec Atocha, oficjalnie Puerto de Atocha, zlokalizowany jest w centralnej części miasta, przy Glorieta del Emperador Carlos V. To główna stacja obsługująca połączenia w kierunku południowej, wschodniej i zachodniej Hiszpanii. W północne regiony kraju najlepiej dotrzeć ze stacji Chamartín. Znajduje się ona przy Agustin de Foxa, w północnej części miasta. Pozostałe stacje obsługują wyłącznie pociągi operujące w ruchu podmiejskim. Są to: Príncipe Pío, Nuevos Ministerios i Recoletos.

Wszelkich informacji na temat połączeń kolejowych i cen biletów można zasięgnąć na stronie internetowej RENFE: www.renfe.es, lub bezpośrenio pod numerami telefonu: 902 240 202 (informacja krajowa) oraz 902 243 402 (informacja międzynarodowa).


Wyszukaj hotel w Madrycie

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Madrycie - EBook

Sitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu madrytprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) MADRYTPRZEWODNIK.PL 2009-2015