Madryt - przewodnik

O MADRYCIE

Historia
Demografia
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Gastronomia
Święta i Fiesty
Koszty Życia
Pogoda

PODRÓŻ DO MADRYTU

Tanie loty
Porty lotnicze
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony
Karty rabatowe

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Restauracje
Kawiarnie
Nocne Życie
Geje w Madrycie
Zakupy

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

MADRYT EBOOK

Madryt - informacje podstawowe


Madryt to największe miasto i stolica Hiszpanii, usytuowane w środkowej części Półwyspu Iberyjskiego, na Wyżynie Kastylijskiej, nad rzeką Manzanares, u podnóża Sierra de Guadarrama. Zajmuje obszar 607 km2 i położone jest na średniej wysokości ok. 660 m. n.p.m. Należy również do najbardziej zaludnionych miast na świecie - obecnie populacja przekracza 3 miliony mieszkańców, z czego na kilometr kwadratowy przypada ponad 5 tysięcy osób. Administracyjnie miasto podzielone jest na 21 okręgów. Ponadto, wraz z okolicznymi gminami, wchodzi w skład Autonomicznej Wspólnoty Madrytu, której również jest stolicą.

Sprzyjający klimat i korzystna lokalizacja miasta od wieków przyciągały w ten rejon biznesmenów i handlowców, co znacznie przyspieszyło jego rozwój i wpłynęło na jego dzisiejszą pozycję w kraju i na świecie. Na arenie międzynarodowej Madryt zajmuje jedno z czołowych miejsc, a w Hiszpanii stanowi jej główny ośrodek polityczny, biznesowy i handlowy. Znajdują tu swoje siedziby najważniejsze instytucje administracji państwa, rezydencja rodziny królewskiej oraz większość głównych krajowych przedsiębiorstw.

Madryt okazał się również atrakcyjnym miejscem dla miłośników historii, architektury i sztuki oraz turystów. W ciągu roku przybywa tu blisko 7 milionów osób przyciągniętych wizją zobaczenia wspaniałych zabytków i muzeów, jak również poznania szeroko rozwiniętej działalności artystycznej, kulturalnej i rozrywkowej miasta.

Więcej informacje o Madrycie znajdą Państwo w następujących działach:


Wyszukaj hotel w Madrycie

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Madrycie - EBook

Sitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu madrytprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) MADRYTPRZEWODNIK.PL 2009-2015