Madryt - przewodnik

O MADRYCIE

Historia
Demografia
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Gastronomia
Święta i Fiesty
Koszty Życia
Pogoda

PODRÓŻ DO MADRYTU

Tanie loty
Porty lotnicze
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony
Karty rabatowe

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Restauracje
Kawiarnie
Nocne Życie
Geje w Madrycie
Zakupy

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

MADRYT EBOOK

Parque del Buen Retiro


Plaza de la Independencia, s/n, Madryt

Godziny otwarcia:

Zimą: 7:00 - 22:00
Latem: 7:00 - 24:00


Parque del Buen Retiro to największy i najładniejszy park w Madrycie, położony w centralnej części miasta, w pobliżu Puerta de Alcalá i Museo del Prado. Stanowi niebywałą atrakcję dla mieszkańców i turystów, pozwalając choć na chwilę oderwać się od zgiełku i hałasu oraz spędzić naprawdę przyjemny dzień w otoczeniu zieleni. Od końca maja do początku października, w każdą niedzielę w południe, organizowane są tu darmowe koncerty.

Park został utworzony w XVI wieku dla króla Felipe II, jako teren rekreacyjny dla rodziny królewskiej. W ciągu wieków kilkukrotnie był rozbudowywany i obecnie zajmuje obszar 1,4 km2. W jego obrębie znajduje się kilka zachowanych do dzisiejszego dnia budynków, m.in.: Casón del Buen Retiro - dawniej służący jako sala balowa, dziś prezentujący wystawę XIX-to i XX-to wiecznego malarstwa, obecny budynek muzeum militarnego Museo del Ejército, Casa de Vacas - wybudowany w 1874 roku i spełniający wówczas rolę obory, po odrestaurowaniu organizowane są tu wystawy, oraz dwa emblematyczne budynki zaprojektowane w końcu XIX-ego wieku przez Ricardo Velásqueza Bosco: wykonany w całości ze szkła Palacio de Cristal i Palacio de Velásquez. Oba ostatnie są miejscem najważniejszych międzynarodowych wystaw sztuki.

Wzdłuż biegnącej środkiem alejki Paseo de la Argentina, zwanej popularnie Paseo de las Estatuas, rozmieszczone są przepiękne rzeźby i pomniki, a wśród nich m.in. wykonane z białego kamienia figury pary królewskiej. Na terenie parku znajduje się również wspaniały różany ogród oraz ogromne sztuczne jezioro, po którym można pływać wynajętymi za niewielką opłatą łódkami.


Wyszukaj hotel w Madrycie

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Madrycie - EBook

Sitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu madrytprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) MADRYTPRZEWODNIK.PL 2009-2015