Madryt - przewodnik

O MADRYCIE

Historia
Demografia
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Gastronomia
Święta i Fiesty
Koszty Życia
Pogoda

PODRÓŻ DO MADRYTU

Tanie loty
Porty lotnicze
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony
Karty rabatowe

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Restauracje
Kawiarnie
Nocne Życie
Geje w Madrycie
Zakupy

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

MADRYT EBOOK

Porty lotnicze w MadrycieStolica Hiszpanii może poszczycić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci połączeń lotniczych na całym świecie. Każdego dnia, w zaledwie kilkuminutowych odstępach czasu lądują i startują kolejne samoloty, umożliwiając pasażerom dotarcie do wymarzonego celu podróży: do miast Europy, Afryki, oraz tych, znajdujących się za Oceanem Atlantyckim.

W okolicy Madrytu znajdują się trzy lotniska: Barajas, Cuatro Vientos i Torrejón. Dwa ostatnie realizują wyłącznie loty prywatne i wojskowe, toteż ruch jest tam zdecydowanie niewielki. W 2008 roku z Torrejón skorzystało 34 461 pasażerów, z Cuatro Vientos zaś jedynie 398. Głównym natomiast portem lotniczym w mieście jest Barajas.

Aeropuerto Internacional de Madrid-Barajas

Tel. 902 404 704 - informacja ogólna
Tel. 902 353 570 (wyłącznie z terenu Hiszpanii)
Tel. 913 058 343 / 45 (telefony z i z poza Hiszpanii)
Fax 913 936 204
E-mail mad.clientesmad@aena.es
www.aena.es

Międzynarodowy port lotniczy Barajas usytuowany jest w północno-wschodniej części Madrytu, 12 km od centrum miasta. Otwarty w 1928 roku bardzo szybko stał się jednym z ważniejszych centrów lotniczych w Europie. Jest największym lotniskiem w Hiszpanii, głównym dla lotów w kierunku centralnej i południowej Afryki, obsługuje również większość połączeń na trasach transatlantyckich. Pod względem natężenia ruchu plasuje się na czwartym miejscu w Europie i na dziesiątym na świecie. W 2008 roku z lotniska skorzystało 50 846 104 pasażerów.

Port lotniczy Barajas ma cztery terminale. Najnowszy z nich - T4, wraz z odseparowanym budynkiem T4S, został oddany do użytku w 2006 roku. Dołączono wówczas także dwa dodatkowe pasy lotnicze. Ta rozbudowa niemalże podwoiła możliwości lotniska. Obecnie jest ono w stanie obsłużyć 70 mln. pasażerów rocznie, a samoloty mogą startować i lądować co 30 sekund.

Poszczególne terminale są obsługiwane przez różnych przewoźników. T1, T2 i T3 to przede wszystkim Air Europa, Spanair oraz członkowie SkyTeam i Star Alliance. T4 i T4S obsługiwany jest przez przewoźników Iberii, Air Nostrum i operatorów grupy Oneworld, m.in. British Ariways i American Airlines. Pomiędzy terminalami kursuje bezpłatny autobus.

Dojazd na lotnisko:

Metro - linia 8, ok. 12 min. do T1, T2, T3 i ok. 20 min. do T4
Autobus - linia 200
Taksówka - zależnie od natężenia ruchu na drodze 20-30 minut.


Wyszukaj hotel w Madrycie

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Madrycie - EBook

Sitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu madrytprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) MADRYTPRZEWODNIK.PL 2009-2015