Madryt - przewodnik

O MADRYCIE

Historia
Demografia
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Gastronomia
Święta i Fiesty
Koszty Życia
Pogoda

PODRÓŻ DO MADRYTU

Tanie loty
Porty lotnicze
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony
Karty rabatowe

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Restauracje
Kawiarnie
Nocne Życie
Geje w Madrycie
Zakupy

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

MADRYT EBOOK

Najlepsze restauracje w Madrycie


Podczas pobytu w Madrycie i odkrywania jego niezwykłych zakątków warto również wybrać się do jednej z wielu doskonałych restauracji i poznać smak tradycyjnej kuchni miasta. Niemniej jednak niejednego turystę na pewno zaskoczą godziny otwarcia lokali gastronomicznych. W przeciwieństwie bowiem do większości krajów europejskich, w całej Hiszpanii główny posiłek jada się w późnych godzinach wieczornych. I dlatego też większość restauracji zaprasza klientów dopiero w okolicach godziny 20:00 (kuchnia zamykana jest ok. 23:00).

W zależności od lokalu w karcie znajdziemy mniej lub bardziej wyszukane potrawy, zarówno te tradycyjne hiszpańskie, jak również specjały wywodzące się z kuchni międzynarodowej. Serwowane porcje z reguły są dosyć spore. Tradycyjnie do posiłku podawane jest wino, na zakończenie natomiast zwyczajowo pije się filiżankę kawy.


Poniżej zestawiliśmy listę kilku sprawdzonych restauracji, do których proponujemy się udać:


El Buey
Plaza de la Marina Espanola, 1
Tel: 91 541 30 41
Bardzo popularna restauracja dla amatorów dań mięsnych, w szczególności smakoszy wołowiny. Najczęściej serwowane z ziemniaczkami.


Champagnerie Gala
c/Moratín, 22
Tel: 91 429 25 62
Ta bardzo popularna restauracja, specjalizująca się w tradycyjnych hiszpańskich paellach oraz potrawach z makaronu, jest doskonałym miejscem na niedzielny lunch. Zalecane jest dokonanie wcześniejszej rezerwacji stolika.


El Botin
c/de los Cuchilleros, 17
Tel: 91 366 42 17
Jedna z najstarszych restauracji na świecie. Jej początki datowane są na 1725 rok. Bardzo znana i popularna, zarówno wśród lokalnych mieszkańców, jak i wśród turystów. Serwuje doskonałe, tradycyjne mięsa, m.in. pieczoną jagnięcinę i prosię Należy dokonać uprzedniej rezerwacji stolika.


Taberna del Puerto de Fernan Gonzalez
c/ Fernán González, 50.
Tel: 91 504 66 99
Restauracja specjalizuje się w daniach Andaluzyjskich - głównie będą to potrawy z owoców morza. Do każdej z nich serwowane jest doskonałe andaluzyjskie białe wino. W niedzielę - nieczynna. Na dolnym piętrze budnynku znajduje się bar.


El Bodegón
Calle Pinar, 15
Tel: 91 562 31 37
Luksusowa restauracja serwująca wyśmienite i wykwintne dania. Do wyboru wiele potraw przyrządzonych i podanych w nietypowy sposób. Na koniec posiłku polecamy doskonałe desery.


Wyszukaj hotel w Madrycie

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Madrycie - EBook

Sitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu madrytprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) MADRYTPRZEWODNIK.PL 2009-2015