Madryt - przewodnik

O MADRYCIE

Historia
Demografia
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Gastronomia
Święta i Fiesty
Koszty Życia
Pogoda

PODRÓŻ DO MADRYTU

Tanie loty
Porty lotnicze
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony
Karty rabatowe

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Restauracje
Kawiarnie
Nocne Życie
Geje w Madrycie
Zakupy

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

MADRYT EBOOK

Autobusy w MadrycieSieć autobusów w Madrycie zarządzana jest przez EMS (Empresa Municipal de Transporte) i swoim zasięgiem pokrywa praktycznie całą powierzchnię miasta. Wszystkie pojazdy są klimatyzowane i przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Do autobusów wsiada się przednimi drzwiami i kasuje bilet tuż przy wejściu, wysiadać natomiast należy drzwiami tylnymi i środkowymi. Aby wysiąść z autobusu w żądanym miejscu, przed docelowym przystankiem należy wcisnąć przycisk.

Sieć autobusów obejmuje:

Linie dzienne - kursujące w godzinach od 6:00 do 23:30, co 4-15 minut w zależności od pory dnia. W weekendy kursują rzadziej. Z Avenida de América co kilkanaście minut odjeżdża autobus (200) na lotnisko Barajas.

Linie nocne, tzw. "buhos" - kursujące na dwudziestu różnych trasach. Wszystkie wyjeżdżają z Plaza de las Cibeles. Od niedzieli do czwartku kursują co 35 minut w godzinach od 23:55 do 4:00, w piątki i soboty natomiast co 15-20 minut pomiędzy 23:45 a 5:30.

Linie nocne, tzw. "buhometros" - kursujące w weekendy, wzdłuż jedenastu tras metra z częstotliwością 15-20 minut. W zależności od linii pierwsze autobusy wyjeżdżają w trasę od 00:45 do 1:35, ostanie zaś o 5:30.

Linie podmiejskie - łączące Madryt z okolicznymi miasteczkami.

Linie dalekobieżne - ułatwiające podróżowanie po całej Hiszpanii. Główny dworzec, z którego odchodzą autobusy praktycznie we wszystkich kierunkach to Mendez Alvaro - Estación del Sur. Pozostałe, obsługujące tylko niektóre trasy, to: Avenida de América - skąd można się dostać do Barcelony, San Sebastian, Bilbao, Burgos, Santander i Vitorii, oraz Principe Pio - oferujące najlepsze połączenie do Segovii.

Linia turystyczna Madrid Visión - dwupoziomowe autobusy turystyczne z odkrytym dachem, kursujące na trzech różnych trasach i zapewniające zwiedzanie w ośmiu językach. Autobusy odjeżdżają z Puerta del Sol, ale można do nich wsiadać na każdym przystanku. Godziny odjazdu zależne są od pory roku: na wiosnę i na jesieni kursują od 10:00 do 21:00, w lecie od 9:30 do północy, w zimie natomiast od 10:00 do 19:00.


Wyszukaj hotel w Madrycie

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Madrycie - EBook

Sitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu madrytprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) MADRYTPRZEWODNIK.PL 2009-2015