Madryt - przewodnik

O MADRYCIE

Historia
Demografia
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Gastronomia
Święta i Fiesty
Koszty Życia
Pogoda

PODRÓŻ DO MADRYTU

Tanie loty
Porty lotnicze
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony
Karty rabatowe

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Restauracje
Kawiarnie
Nocne Życie
Geje w Madrycie
Zakupy

HOTELE

Hotele 1 gwiazdkowe
Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

MADRYT EBOOK

Zakupy w MadrycieMadryt jest jednym z bardziej nowoczesnych miast Europy, uważanym również za hiszpańską stolicę mody i główne centrum handlowe kraju. Nie dziwi więc fakt, że bezustannie napływają tu wciąż nowi amatorzy zakupowego szaleństwa. W mieście znajdują się tysiące sklepów, począwszy od tych najmniejszych oferujących tradycyjne, ręczne wyroby, aż po ogromne centra handlowe, gdzie można kupić dosłownie wszystko. Należy jednak pamiętać o ich godzinach otwarcia. Sklepy zazwyczaj czynne są: w dni robocze od 9:30 do 13:30 oraz od 17:00 do 20:00, w soboty tylko w godzinach przedpołudniowych, w niedziele zaś są zamknięte. Jedynie centra handlowe otwarte są codziennie od rana do późnego wieczora.

Najbardziej popularną i ekskluzywną dzielnicą handlową w Madrycie jest Salamanca. Wokół ulic Serrano, Velazquez i Goya zlokalizowane są sklepy najbardziej znanych i modnych producentów, w których można zaopatrzyć się w artykuły z najwyższej półki: wyszukaną biżuterię, markową odzież, meble. W ofercie znajduje się również szeroki wybór interesujących i niepospolitych pamiątek.

Równie często odwiedzane są butiki w okolicy Plaza Mayor, gdzie oprócz pamiątek i podarunków z podróży można zakupić tradycyjne, madryckie wyroby, często wykonane ręcznie, m.in. kapelusze, tkaniny. Dzielnica Chueca jest znana natomiast ze swych nietradycyjnych sklepów oferujących alternatywną odzież.

Bez wątpienia należy wstąpić na El Rastro - najpopularniejszy w Madrycie i znany w świecie pchli targ. W każdą niedzielę od 9:00 do 14:00 na placu pomiędzy Plaza de Cascorro, La Latina i c/ Embajadores gromadzi się cała społeczność miasta, krążąc wokół porozstawianych stoisk i przebierając wśród różnorodnych przedmiotów i produktów. Można tu dostać niemalże wszystko: książki, płyty, antyki, obrazy, buty, odzież, kwiaty, artykuły spożywcze, rzeczy nowe i używane, i wiele innych.

Jak w każdej metropolii, także i w Madrycie znajduje się kilkanaście centrów handlowych, w których pod jednym dachem znajdują się różnego rodzaju sklepy i butiki, kawiarnie, restauracje, kina, automaty, i inne. Najbardziej znanymi i najczęściej odwiedzanymi są: Madrid Xanadú, Plaza Norte, Las Rozas Village, Príncipe Pío, El Corte Inglés i FNAC.


Wyszukaj hotel w Madrycie

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Madrycie - EBook

Sitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu madrytprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) MADRYTPRZEWODNIK.PL 2009-2015